Zabawa

_DSC5500Dzisiaj będzie kolorowo. Bawimy się w obracanie…tak od tygodnia.Dołączyłam do grona matek muszących mieć oczy w … 😀 no właśnie, każda mama rozumie, tata teraz też już zrozumiał. Więc teraz już nie ma mowy by została sama na macie w otoczeniu zabawek.

IMG_0095

Siedzę sobie w czwartek ostatni czwartek lutego, wieczorem, jak zwykle. Ja na kanapie,w banku wypełniam szeregi cyferek, małż tnie komara na sofie, jedno oko czujnie, na wpół otwarte. Miśka na kocyku sobie leży i zajada głowę żyrafy- tak, udało mi się kupić tę właściwą żyrafę, dobrą do jedzenia.  No więc wracając do tematu siedzę i stukam cyferki, a tu nagle łup. Miśka leży na środku kuchni i się śmieje w najlepsze, biegnę do niej, z cichym zawałem i duszą na ramieniu, jak na świeżą i nie doświadczoną matkę przystało. Sprawdzam badam, a ta pęka ze śmiechu. Wykończę się, myślę. Dobrze, że chociaż ona się dobrze bawi.  Jakiś dobry metr od kocyka. Jakim cudem?? Przecież przed sekunda jeszcze patrzyłam, leżała na kocyku i wciągała Zośke!

IMG_0053

Przed kilkoma tygodniami zakupiłam matę piankową, w sumie miała mieć trochę inne zastosowanie, jako podkład, jednak jakoś dywan wystarczał i nie trzeba było nam nic dodatkowego pod matę edukacyjną która była hitem do tej pory :)

IMG_0099

IMG_0101

Mata się przydała, teraz kiedy przewrotki są na topie, a ja chcę mieć spokojną głowę, zanim moje dziecko przekopyrtnie się ten metr i stoczy się na podłogę, ma miękkie podłoże i amortyzację.

Opinie są różne na temat tej maty. Ja ją naprawdę polecam, każdemu komu zależy nie tylko na fajnym gadżecie, ale również kreatywnej zabawce, która pomaga w rozwoju naszego malucha, jeśli nawet kolor ściera się z czasem, nie kupuję tego na lata, bardziej zależy mi na aktywnym rozwoju mojego dziecka, a rozdziawiona ze zdziwienia i radości buzia mojego dziecka, na widok rozkosznej pszczóły jest warta każdych pieniędzy :). Pomysłowe wyciągane kółeczka i fantastyczne łączenia, sprawiają, że dziecko będzie miało  zabawę jeszcze długi czas.

IMG_0103

_DSC5499

IMG_0107

Jestem wielkim fanem produktów SkipHop, z początku nie zachwycały mnie jaskrawe kolory produktów, a prawie wszystko tej firmy ma dość wyraźne akcenty, jednak z czasem zauważyłam, że dziecko bardziej zwraca uwagę na ostre kolory, a delikatne pastelowe niestety nie są za atrakcyjne. Tak jak pisali w poradnikach… ehh no ale ja z natury muszę przetestować, żeby się przekonać.

IMG_0087

IMG_0113

K.