Wielkanocne klimaty

_DSC6605

W zeszłym roku to ja miałam czasu, a czasu na tworzenie ozdób na święta. Jednym z moich pomysłów był wieniec na drzwi. Podstawę udało mi się upolować za kilka groszy, na półce w sklepie nie wyglądała za atrakcyjnie, pewnie i przez to ta cena. Jednak ja już miałam na nią pomysł. Za kilka groszy kupiłam również jajeczka z plastiku, szczerze powiedziawszy wyglądały strasznie tandetnie.

IMG_1103

Kupiłam również farbki akrylowe matowe w pastelowych odcieniach. Jajeczka jedno po drugim, nabijałam na wykałaczkę do szaszłyka i malowałam. Niektóre po 5 razy bo oryginalnie były paskudnego różowego koloru. Na sam koniec postanowiłam nadać im trochę wyrazu, robiąc delikatne kropeczki, chciałam aby były podobne do przepiórczego jajka.

IMG_1105

Kiedy wszystko było już suche, pistoletem na gorąco zaczęłam przymocowywać jajka, jedno po drugim.

Podczas klejenia kombinowałam również z doborem wstążek.

IMG_1104

Na koniec dodałam kolorowe piórka, postawiłam jednak na jedną wielką kokardę i odrobinę sizalu, od razu skojarzyła mi się kurza grzęda.

_DSC6618

 

_DSC6612


Do świąt zostało kilka więc najwyższy czas zacząć przygotowania :) chociaż z małą Emmą już nie będzie to takie proste .

_DSC6621

Jakość zdjęć niestety nie jest tak wysoka, jak bym sobie życzyła, ale w zeszłym roku nawet przez głowę mi nie przeszło, że będę się z wami dzielić moimi pomysłami 😀

 

 

K.