Sesja niemowlęca, jak ją ugryźć… i nie zjeść na niej zębów…

 

ida4Kiedy rodzi się dziecko, wszystko staje na głowie, rodzice szaleją, no dobra umówmy się, matkom szaleją hormony przez co one szaleją, co doprowadza do szału również tatusiów… Ehh nie no nie jest tak źle :) Tak było akurat u mnie, ja nie miałam baby blues, moje hormony sprawiały, że myślałam, zaraz eksploduję… albo kogoś pogryzę. Nie w głowie było mi planowanie, szczerze powiedziawszy nie miałam wcześniej do czynienia z niemowlakiem, nie wiedziałam co z czym i kiedy… Po 3 miesiącu życia małej Emmy kiedy wszystko wróciło do normy, ja zaczęłam wyrabiać na zakrętach, a czas zrobił swoje, wpadłam na genialny pomysł… zrobię sesję niemowlęcą… taką w mięciutkim kocyku, w czapce króliczka…. albo nie, może przebraną za pszczółkę, albo inne coś…. Moje rozczarowanie było olbrzymie kiedy rozpoczęłam poszukiwania wskazówek.

Wskazówka nr 1

Sesje najlepiej wykonać do 3 tygodnia życia, wtedy dzidzieł trzyma pozycję z brzuszka, dosłownie je i śpi… Sen takiego maluszka jest bardzo głęboki, co bardzo pomaga przy układaniu, a raczej pozowaniu małego modela. Nie oznacza to, że w późniejszym czasie nie można takiej zrobić, jednak maluch nie śpi już tak mocno i dużo jak wcześniej, odkrywa, że może się obracać, macha rączkami i nóżkami, zaczyna się śmiać i charakter samej sesji również się zmienia.

17

Wskazówka nr 2

Ciepło przede wszystkim. Jak wiadomo nasz maluszek nie ma za wiele tłuszczyku, więc i nie ma go co ogrzać 😉 Maluszek musi się czuć komfortowo więc takiej sesji towarzyszy farelka i temperatury iście z tropików, cisza spokój i harmonia. Mama musi być przygotowana na kilka godzin pracy fotografa z maluszkiem, wiele przerw na karmienie lub zmianę pieluszki, najważniejszy jest komfort niemowlaka.

 

Wskazówka nr 3

Warto ustalić wcześniej szczegóły, może nie konkretną datę, bo w dużej mierze zależy ona od samopoczucia mamy po porodzie. Kolor tła, dodatki, tematykę…. warto zapytać również o kostiumy i dodatki, wielu fotografów posiada spore zaplecze kostiumowe i kupowanie dodatków jest po prostu zbędne.

_DSC7902

Wskazówka nr 4 

Jeśli decydujesz się na kupno kostiumu, szerokim łukiem omijaj tanie kostiumy z eBaya. Może na zdjęciach nie wyglądają źle, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia, pochodzą głównie z Chin i niestety cena przekłada się na jakość. Bezpieczeństwo materiałów jest również istotne, barwniki jakimi są barwione materiały powinny mieć odpowiednie normy. Lepiej zainwestować w lokalne rękodzieło, jest droższe ale jakość jest nieporównywalna. Jeśli miałaś sesję brzuszkową i masz zdjęcia z np malutkimi bucikami, opaską lub czymś charakterystycznym, warto wykorzystać to w sesji z maluszkiem poz brzuszkiem 😀

_DSC5508

Wskazówka nr 5

Nie stresuj się jeśli najadłaś się truskawek dzień wcześniej i maluch dostał uczulenia, niemowlęta są zwykle bardziej czerwone jak cieliste, mają wypryski spowodowane zmianami hormonalnymi, fioletowe stópki i tak dalej… Sesja niemowlęca bez retuszu nie byłaby tym samym, ideą jej robienia jest utrwalenie słodkiego niemowlaka więc i retusz jest wskazany.

_DSC4173