Myśl człowieku….

 


IMG_1512.Bo co rok jest to samo….

Bo co rok jakimś cudem, znajdzie się jakiś człowiek…

Człowiek, którego mózg przestał pracować….

Człowiek, którego głupota sięga chmur….

Raczej można powiedzieć, bezchmurnego nieba z, z którego leje się żar….

Zostawia psa, albo co gorsze dziecko…. chociaż nie, zarówno jedno jak i drugie jest kompletnie bezradne w takiej sytuacji….

Pozostawia w rozgrzanym samochodzie….

No nie mogę bo na samą myśl mam ochotę podnieść kamień….

Najpierw po to by rozbić szybę….

Następnie przywalić temu idiocie prosto w łeb…. żeby na długo zapamiętał…. i na zawsze wbił sobie do głowy….

 

Miałam w podstawówce taką polonistkę, bardzo miła kobieta… może to jednak było gimnazjum… empatię w sobie miałam od dziecka, zawsze robiło mi się żal zwierząt i ludzi. Tak w takiej kolejności, bo zwierzę bezbronne i nieporadne w życiu, a człowiek z człowiekiem to różnie jest. No i ta nauczycielka, miała takiego kundelka, piesek do kolana, przesłodki, oddany. Ona mieszkała w budynku przy szkole. Codziennie w drodze ze szkoły mijałam jej okna, a w jednym z nich siedział i patrzył, siedział i czekał, codziennie podkreślam. W ostatniej klasie, wracając do domu, niedługo po rozpoczęciu roku szkolnego, mijałam jej okna, miśka w nim nie było… Nie pomyślałam nawet, że w wakacje stała się tragedia, udusił się… ugotował żywcem… całkiem sam… bez powietrza…. w metalowej trumience… bo właściciele poszli sobie na zakupy, zostawili, zapomnieli ona uchylić…. w pełnym słońcu… jak wrócili nie było już co ratować….

 

Straciłam szacunek do tej kobiety…. bezpowrotnie…

W zeszłym roku cały kraj był świadkiem tragedii… Ojciec zapomniał o dziecku…. Współczuję temu ojcu… Bo znam ludzi do tego stopnia roztargnionych, niemyślących, nie patrzących z czego żyją…. Wiem, że takie coś jest możliwe…. Nie wiem co on czuł… i mam nadzieję, że nigdy się nie dowiem….  Mam nadzieje, że w tym roku nie usłyszę takiej informacji…. że ktoś jakimś cudem, nawet na 2 minuty, zostawia żywy organizm w samochodzie i gdzieś idzie….

Jeśli widzisz wybij szybę…. nie zastanawiaj się…. Ja nie zawahałabym się ani sekundy, wezwała Policję, bo takie zachowanie podlega karze, to nic innego jak znęcanie się nad zwierzęciem.

IMG_1566

Jeśli jesteś właścicielem, pamiętaj, woda i cień przede wszystkim, bo o dziecku pamiętamy zawsze, smarujemy kremem, zakładamy kapelusze i okulary chronimy przed słońcem i nawadniamy… w ferworze wakacyjnej beztroski łatwo zapomnieć o psiaku i jego specjalnych potrzebach w te gorące dni.

IMG_1504

Miejcie oczy szeroko otwarte, bo może ktoś potrzebuje właśnie waszej pomocy….

IMG_1571

 

Wypoczywajcie z głową.

IMG_1573

Moja ulubiona reklama, bo czasem pozory mylą.

 

K.